Haberler

BAŞKAN EKİNCİ GÜNEYDOĞU TV'DE ÇARPICI AÇIKLAMALARDA ...

BAŞKAN EKİNCİ GÜNEYDOĞU TV'DE ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Güneydoğu TV’nin ana haber bültenine katılarak, dün yapılan olağan üstü meclis toplantısında red edilen kredi çekme konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Ekinci, dün yapılan belediye meclis toplantısında red edilen kredi çekme maddesi ile ilçede yapılacak hizmetlerin önünü kesmeye yönelik olduğunu söyledi.

Pandemi süreci ile ilgili son 3 ayda gelirlerinin çok düştüğünü dile getiren Başkan Ekinci şunları kaydetti; “Belediyelerin sıkıntı yaşamamaları için Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizin belediyelere çok güzel bir kredi olanağını açtılar. Bu 4 Milyon TL’lik kredi sadece kadrolu memur ve işçilerimizin maaşlarının verilmesi için kullanılacaktık. Bizde memur ve işçilerimizin alın teri kurumadan emeklerinin hakkını vermek için bu krediyi kullanmak için meclise getirdik. İller Bankasından gelecek para ile de zaruri olan ihtiyaçları karşılamak ve hizmetlerin aksamaması için kullanacaktık. Tabi bu muhalefet partisi tarafından lehte ve aleyhte hiçbir gerekçe gösterilmeden red edildi. Bu yapılan Viranşehir’e hizmetin önünü tıkamaya çalışan bir zihniyetin eserirdir. Bunlar Viranşehir’e hizmet etmemek belediyede çalışan işçi ve memurların evlerine ve ailelerine aş götürmemesi için kötü maksatlı bir karardı. Benim memur ve işçim hiç kaygılanmasın. İşçimin memurumun maaşları için gerekirse bu süreçte Ankara’dan çıkmam. Gerekirse Cumhurbaşkanlığına gerekse de tüm bakanlıklara gider, çalışanlarımızın evlerine ekmek ve aşlarını götürmesi için elimden gelen herşeyi yapacağım.”

Başkan Ekinci, HDP Viranşehir İlçe Başkanlığının Sosyal medya hesabında ‘Belediyeyi rant ve yolsuzlukla suçlama iddialarını sert bir dile eleştirdi.

Malum parti hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade eden Başkan Ekinci, Alınlarının ve her şeylerinin şeffaf ve açık olduğunun altını çizerek, “ Savcı ve müfettişlerimiz gelip araştırabilirler. Herkese hesap vermeye hazırız. Eğer öyle bir şey yoksa da ben bu işin peşini bırakmayacağım.” Dedi.

MEDYA MERKEZİ